Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

III IGRZYSKA SZKOLNE

Dodano dnia: 31.10.2017

W dniach 22-29 października w Drzonkowie już po raz trzeci odbyły się Igrzyska Szkolne w Szachach, organizowane przez Polski Związek Szachowy.  Szkołę Podstawową nr 1 reprezentowali: Szymon Trochimczuk oraz Wiktoria Ratajczyk. Dzieci te zajęły wysokie miejsca w Turnieju Finałowym „Edukacja przez szachy w szkole” w Warszawie i w nagrodę mogły uczestniczyć w całotygodniowym szkoleniu szachowym na wysokim poziomie.  Oprócz szkoleń szachiści korzystali z bogatej oferty zabaw sportowych, rozgrywek drużynowych oraz relaksu na basenie.  Rozegrali turniej szachowy.

W grupie A zagrało 75 bardzo mocnych zawodników. Szymon zajął 29 miejsce uzyskując 4 punkty.
W grupie B zagrało 36 zawodników. Wiktoria  zajęła 12 miejsce uzyskując 4 punkty.

Przed nami turniej 4 listopada o puchar Kuratora w Olsztynie oraz Turniej Jesienny  SP1 i MDK 21 i 24 listopada.