WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI

Dodano dnia: 13.11.2017

W czwartek 09.11.2017 dzieci z naszej świetlicy w ramach „Akcji Promującej Czytelnictwo” udały się na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę do zaprzyjaźnionej Biblioteki nr 1 przy ul. Brzeskiej. Celem wycieczki było oczywiście rozwijanie potrzeby obcowania ze „słowem pisanym” - aktywizowanie czytelnictwa oraz zapoznanie z postacią i twórczością TOVEJANSSON autorki licznej i lubianej przez dzieci serii książek o MUMINKACH. Podczas zajęćpani bibliotekarka przybliżyła kilka faktów na temat pisarki oraz samych Muminków. Dzieci rozwiązywały krzyżówkę, wykonały również piękne, kolorowe zakładki do książek. Świetliczaki chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach, doskonale się bawiąc.

Wioletta Szulaczuk

WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI 09.11.2017