ŚWIADECTWA NIEPODLEGŁOŚCI

Dodano dnia: 13.11.2017

10.11.17 klasa 7 b wraz z wychowawcą p. Wojciechem Paczkowskim zwiedziła wystawę ,,Świadectwa niepodległości”, zorganizowaną w miejskim ośrodku kultury ,,Światowid”. Wystawa  z okazji ,,Święta Niepodległości”, prezentowała skomplikowane losy powojennych mieszkańców Elbląga, w tym rodziny p. Wojciecha Paczkowskiego. Dzieci spotkały się przy okazji z p. Joanną Zuehlke, jedną z autorek wystawy, która opowiedziała nam o procesie jej tworzenia. W opinii uczniów, to co zobaczyły było bardzo ciekawe i będzie dla nich inspiracją do dokumentowania dziejów własnych rodzin. W przyszłym tygodniu wystawę zwiedzą pozostali uczniowie klas 7-mych. Jest ona cennym uzupełnieniem lekcji wychowawczych na temat form patriotyzmu.

Wojciech Paczkowski

ŚWIADECTWA NIEPODLEGŁOŚCI