ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO I KONKURSU LITERACKIEGO ZORGANIZOWANEGO WE WSPÓŁPRACY Z PANIĄ JAGODĄ FALARZ

Dodano dnia: 08.12.2017

1 grudnia 2017 r. zostały wręczone nagrody uczniom, którzy zajeli pierwsze trzy miejsca oraz wyróżnienia. Wybór dla Pani Jagody Falarz był niezwykle trudny, ponieważ prace jak i wiersze były ciekawe, zasługujące na  conajmniej pochwałę. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody ufundowane przez szkołę i elbląską poetkę.

W konkursie na ilustracje do książki "Wiersze z Ratusza" wyróżnieni zostali:
I miejsce - Klara Żyła
II miejsce Aleksandra Piątkowska
III miejsce - Michalina Trochimczuk
Wyróżnienie specjalne dla Aleksandra Szandrochy. Pracę ucznia wróżniła autorka ilustracji książek Jagody Falarz-  Pania Romana Klinkosz.

W kategorii wiersze:
I miejsce -Wiktoria Filipczyk
II miejsce - Katarzyna Szandrocha.
III miejsce - Patrycja Mańkowska
Szczególne słowa uznania zostały skierwane do Pani Iwony Piątkowskiej, nauczycielki języka angielskiego w SP nr 1, która jest poetką w całym tego słowa znaczeniu. W dowód uznania Pani Iwona otrzymała Antologię wierszy elbląskich autorów z Alternatywnego Elbląskiego Klubu Literackiego pod tyt. "Ksiązka pełna słów" (z autografem).

Magdalena Korba-Bronicka i Małgorzata Antoniszyn