SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE

Dodano dnia: 22.12.2017

21 grudnia odbyło się uroczyste  „Spotkanie Bożonarodzeniowe” połączone z odgadywaniem zwyczajów świątecznych. Uczniowie kl. VB  przedstawili tradycyjną  polską  rodzinę, która  świętowała  Wigilię i Boże Narodzenie. Była więc choinka, gwiazda betlejemska, Pismo św., opłatek, potrawy, puste miejsce przy stole, niespodziewany gość, prezenty, Pasterka. Nie mogło   zabraknąć stajenki  i nie zabrakło -  a w stajence  Maryja z Dzieciątkiem, Józef  i aniołowie –w postacie, które wcielili się uczniowie kl. IVE. Spotkanie obserwowała społeczność szkolna, która trafnie odgadywała i wyjaśniała zwyczaje świąteczne. Nie zabrakło wspólnego kolędowania, do którego  klasy zostały przygotowane przez wychowawców. Wielkimi brawami został nagrodzony śpiew pastorałki „Kolędowy czas” w wykonaniu  Liliany Rydel uczennicy kl. III E oraz kolędy „Cicha noc” w wykonaniu  Kacpra Jeżewskiego ucznia   kl. IV E.  Towarzyszyła nam atmosfera świąteczna i radosna. a na koniec  popłynęły życzenia  do Dyrekcji, nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i do ich rodzin.

Życzymy jeszcze raz błogosławionych , pełnych miłości świąt Bożego Narodzenia!!!

Ewa  Chrostowska, Danuta Włodarczyk,Elżbieta Paczkowska, Małgorzata Iwaniszyn, Wioletta Szulaczuk, Lucyna Stańczak, Ilona Król, Sławomir Rutkiewicz.

SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE 2017