Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

WIZYTA KOLĘDNIKÓW

Dodano dnia: 19.01.2018

 W środę 17 stycznia uczniowie klasy 5d pod opieką p. Iwony Wiertel kolędowali w szkole, zaglądając do różnych gabinetów. Dynamiczne postaci jasełek: Diabeł i Kostucha próbowały skusić do złego brać uczniowską, ale dobry Anioł skutecznie bronił dzieci powołując się na moc nowo narodzonego Syna Bożego. Uczniowie otrzymali możliwość poprawy swego zachowania, ale jeśli przez rok nie skorzystają z danej szansy, to w przyszłym kolędowaniu będzie z nimi krucho!
Bogaci trzej Królowie towarzyszyli pięknej i delikatnej Maryi z Jezuskiem, którą opiekował się św. Józef. Nawet mały wielbłądek podążał za orszakiem, oddając hołd Dzieciątku.
Kolędnicy byli pięknie przebrani dzięki staraniom niektórych rodziców oraz (a może w szczególności) p. Wojciecha Paczkowskiego, którego gabinet skrywa nieprzebrane zasoby przeróżnych historycznych strojów i rekwizytów. Scenkę jasełkową przygotowała p. Małgorzata Światkowska w oparciu o tekst napisany przez p.Janusza Światkowskiego. Ten piękny polski zwyczaj kolędowania zorganizowała i przeprowadziła p. Iwona Wiertel.

Małgorzata Światkowska


Autor: Izabela Pawełczak

TRZECH KRÓLI 2018

Licznik odwiedzin
2 0 0 0 9 8
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: sp1@iod24.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.