Jeste¶ tutaj już od sekund

ZDROWE - NIETRUDNE

Dodano dnia: 19.01.2018

W ¶wietlicy szkolnej realizujemy program „Zdrowe-nietrudne”, którego celem jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych w¶ród dzieci. Uczymy najmłodszych, jakich błędów nie popełniać w odżywianiu i jak je naprawiać oraz jak w prosty sposób wprowadzić zdrowe produkty do codziennego menu. Staramy się również  inspirować do odkrywania nowych smaków.Ostatnio omawiali¶my znaczenie produktów mlecznych dla naszego organizmu. Uczyli¶my się również jak czytać etykiety produktów i na co szczególnie zwracać uwagę. Po zajęciach teoretycznych przeszli¶my do najprzyjemniejszej czę¶ci zajęć, czyli degustacji. Każde dziecko otrzymało jogurt naturalny i mogło dodać do niego zdrowe dodatki takie jak: banany, kiwi, płatki pełnoziarniste, pestki dyni i słonecznika, miód, suszon± żurawinę i rodzynki. Niektórych produktów dzieci próbowały po raz pierwszy w życiu! Co najważniejsze było pysznie i zdrowo!!!

Katarzyna Zadroga - Mikulska

ZDROWE - NIETRUDNE