Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

NIETYPOWE OBCHODY 73 ROCZNICY ZDOBYCIA ELBLĄGA

Dodano dnia: 13.02.2018

 12.02.18 z okazji obchodów zdobycia Elbląg, gościliśmy nietypowych gości. Byli to żołnierze 22-giej jednostki z Malborka, zajmujący się wykrywaniem i neutralizowaniem ładunków wybuchowych. Wielu z nich brało udział w pokojowych misjach na terenie Afganistanu, Stamtąd pochodzą dwie flagi podarowane nam przez dowódcę grupy, dawnego ucznia naszej szkoły, chorążego Arkadiusza Tońskiego. Dzieci w toku spotkania miały okazję sterować autentycznymi automatami do neutralizacji ładunków i przymierzyć autentyczne stroje saperskie. Spotkanie przybliżyło ciężką i odpowiedzialną służbę polskich żołnierzy. 

Wojciech Paczkowski


Autor: Izabela Pawełczak

73 ROCZNICA ZDOBYCIA ELBLĄGA

Licznik odwiedzin
2 0 1 0 9 9
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: sp1@iod24.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.