Z WIZYTĄ U CIOCI VIOLI

Dodano dnia: 15.02.2018

I znów kolejna lekcja muzyczna. 13 lutego 2018r.młodsi  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ciekawej lekcji, którą poprowadził muzyk z Agencji Artystycznej „Pozytywka” z Olsztyna.  Tym razem tematem było „Z wizytą u cioci Wioli” . Dzieci poznały instrumenty smyczkowe takie jak: wiolonczela i skrzypce. Poznały nazwiska słynnych  włoskich lutników np. Antonio Stradivariego oraz dowiedziały się jak doskonałym słuchem i wyczuciem rytmu  charakteryzuje się  wirtuoz. Wiele z naszych dzieci zapewne chciałoby posiadać taki talent.
Na koniec  jak zawsze odbył się konkurs wiedzy. Trójka reprezentantów klas trzecich była niesamowita. Wszyscy znali odpowiedzi na pytania. Jednak zwycięzca może być tylko jeden. Zatem bystrością odpowiedzi pierwsze miejsce zdobyła Małgorzata Jenszczok z klasy 3 c. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!!!

Lucyna Stańczak

Z WIZYTĄ U CIOCI VIOLI