Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

Dodano dnia: 28.03.2018

21 marca z okazji Światowego Dnia Wody, który przypada co roku 22 marca, w naszej szkole, odbyła się Debata na temat: „Czy brak wody na świecie jest problemem, który nas dotyczy?”.
W debacie wzięli udział uczniowie klas IV-VII (po dwóch przedstawicieli z każdej klasy) oraz zgromadzona na sali gimnastycznej publiczność.
Z tej okazji uczniowie klasy VIc i VIId przygotowali prezentacje i pokazy dotyczące wody i jej znaczenia w przyrodzie i życiu człowieka, ukazując ją w różnych ujęciach: geologicznym, chemicznym, fizycznym, ekologicznym, biologicznym i medycznym.
W trakcie debaty został poruszony bardzo ważny problem braku wody na świecie. Uczniowie debatowali, podając różne argumenty na temat tego, czy ten problem dotyczy również nas. Zwrócono uwagę na konieczność oszczędzania wody! 
Uczniowie obejrzeli również kampanię wodną Polskiej Akcji Humanitarnej PAH. Na zakończenie debaty uczniowie sprawdzili swoją wiedzę na temat wody rozwiązując test.
Codziennie odkręcając kran, warto pamiętać o tym, że każdego dnia na świecie, z powodu braku czystej wody umierają ludzie!

Organizator debaty: Beata Gawkowska
 Autor: Izabela Pawełczak

SWIATOWY DZIEN WODY

Licznik odwiedzin
2 0 0 2 2 1
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: sp1@iod24.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.