ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

Dodano dnia: 28.03.2018

21 marca z okazji Światowego Dnia Wody, który przypada co roku 22 marca, w naszej szkole, odbyła się Debata na temat: „Czy brak wody na świecie jest problemem, który nas dotyczy?”.
W debacie wzięli udział uczniowie klas IV-VII (po dwóch przedstawicieli z każdej klasy) oraz zgromadzona na sali gimnastycznej publiczność.
Z tej okazji uczniowie klasy VIc i VIId przygotowali prezentacje i pokazy dotyczące wody i jej znaczenia w przyrodzie i życiu człowieka, ukazując ją w różnych ujęciach: geologicznym, chemicznym, fizycznym, ekologicznym, biologicznym i medycznym.
W trakcie debaty został poruszony bardzo ważny problem braku wody na świecie. Uczniowie debatowali, podając różne argumenty na temat tego, czy ten problem dotyczy również nas. Zwrócono uwagę na konieczność oszczędzania wody!
Uczniowie obejrzeli również kampanię wodną Polskiej Akcji Humanitarnej PAH. Na zakończenie debaty uczniowie sprawdzili swoją wiedzę na temat wody rozwiązując test.
Codziennie odkręcając kran, warto pamiętać o tym, że każdego dnia na świecie, z powodu braku czystej wody umierają ludzie!

Organizator debaty: Beata Gawkowska

SWIATOWY DZIEN WODY