MARCOWE KODOWANIE W ŚWIETLICY

Dodano dnia: 04.04.2018

W ramach programu „Uczymy dzieci programować” dzieci ze świetlicy szkolnej uczestniczą w zajęciach off-linowego kodowania. Celem programu jest rozwijanie miękkich kompetencji: umiejętność pracy zespołowej, logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów oraz rozwijanie spostrzegawczości i doskonalenie umiejętności określania kierunków Na początku przygody z kodowaniem ćwiczyliśmy orientację przestrzenną w zabawie „Słonko zaszło”, na planszy układaliśmy kod-drogę z jednego punku do drugiego spełniając podany warunek. Podczas zajęć wykorzystaliśmy kolorowe kubeczki, z których budowaliśmy wieże „Która najwyższa” oraz graliśmy w grę „Kółko i krzyżyk”. Wykonując zadania w programie tworzyliśmy zbiory dla tulipanów według podanych kategorii, kodowaliśmy kolor-kształt, oraz układaliśmy kody do zabawy „O którym tulipanie myślę”. W kolejnym zadaniu poznawaliśmy wiosenne kwiat układając kod-drogę z jednego punktu do drugiego przy pomocy strzałek spełniając podane warunki. Na macie do kodowania za pomocą kolorowych kubeczków oraz instrukcji słownych odkodowaliśmy wiosenne kwiaty. Tuż przed świętami odkodowaliśmy koszyk wielkanocny, do którego włożyliśmy odpowiednie produkty. Następnie pracowaliśmy indywidualnie na kartach pracy. Bardzo podobały nam się zadania i będziemy wykonywać kolejne!

Edyta Sierżęga

MARCOWE KODOWANIE