Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

MARCOWE KODOWANIE W ŚWIETLICY

Dodano dnia: 04.04.2018

W ramach programu „Uczymy dzieci programować” dzieci ze świetlicy szkolnej uczestniczą w zajęciach off-linowego kodowania. Celem programu jest rozwijanie miękkich kompetencji: umiejętność pracy zespołowej, logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów oraz rozwijanie spostrzegawczości i doskonalenie umiejętności określania kierunków Na początku przygody z kodowaniem ćwiczyliśmy orientację przestrzenną w zabawie „Słonko zaszło”, na planszy układaliśmy kod-drogę z jednego punku do drugiego spełniając podany warunek. Podczas zajęć wykorzystaliśmy kolorowe kubeczki, z których budowaliśmy wieże „Która najwyższa” oraz graliśmy w grę „Kółko i krzyżyk”. Wykonując zadania w programie tworzyliśmy zbiory dla tulipanów według podanych kategorii, kodowaliśmy kolor-kształt, oraz układaliśmy kody do zabawy „O którym tulipanie myślę”. W kolejnym zadaniu poznawaliśmy wiosenne kwiat układając kod-drogę z jednego punktu do drugiego przy pomocy strzałek spełniając podane warunki. Na macie do kodowania za pomocą kolorowych kubeczków oraz instrukcji słownych odkodowaliśmy wiosenne kwiaty. Tuż przed świętami odkodowaliśmy koszyk wielkanocny, do którego włożyliśmy odpowiednie produkty. Następnie pracowaliśmy indywidualnie na kartach pracy. Bardzo podobały nam się zadania i będziemy wykonywać kolejne!

Edyta SierżęgaAutor: Izabela Pawełczak

MARCOWE KODOWANIE

Licznik odwiedzin
1 7 5 0 2 2
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: sp1@iod24.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.