Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

ZAJĘCIA W TERENIE

Dodano dnia: 17.04.2018

10 kwietnia, we wtorek uczniowie klas 5c oraz 5d wzięli udział w przedmiotowych zajęciach terenowych z przyrody. Panie Halina Wojciechowicz i Małgorzata Światkowska przeprowadziły praktyczne zajęcia w parku leśnym Bażantarnia. Dzieci uczyły sie rozpoznawać wczesnowiosenne rośliny kwiatowe, takie jak: zawilec gajowy i żółty, złoć, kokorycz pełna, ziarnopłon wiosenny oraz miodunka plamista. Obejrzały różne gatunki mchów. W naturalnym środowisku miały okazję porównać prymitywną mchu budowę z budową roślin nasiennych. Zaobserwowały różnice między systemami korzeniowymi: palowym i wiązkowym oraz budową liści pojedynczych i złożonych. Same sprawdziły wygląd podziemnych pędów - kłączy i cebul. Praktycznie sprawdziły poznaną z podręcznika wiedzę. Uczniowie wykonali szereg bardziej i mniej udanych rysunków, jak przystało na profesjonalnego biologa. Na łonie natury, wśród budzącej się do życia przyrody, trzy godziny lekcyjne minęły w oka mgnieniu. Dotlenieni i bogatsi w umiejetności piątoklasiści wrócili na dalsze lekcje w murach szkoły.

Małgorzata ŚwiatkowskaAutor: Izabela Pawełczak

ZAJĘCIA W TERENIE

Licznik odwiedzin
2 0 6 6 8 9
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: iod@ecuw.elblag.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.