ZAJĘCIA W TERENIE

Dodano dnia: 17.04.2018

10 kwietnia, we wtorek uczniowie klas 5c oraz 5d wzięli udział w przedmiotowych zajęciach terenowych z przyrody. Panie Halina Wojciechowicz i Małgorzata Światkowska przeprowadziły praktyczne zajęcia w parku leśnym Bażantarnia. Dzieci uczyły sie rozpoznawać wczesnowiosenne rośliny kwiatowe, takie jak: zawilec gajowy i żółty, złoć, kokorycz pełna, ziarnopłon wiosenny oraz miodunka plamista. Obejrzały różne gatunki mchów. W naturalnym środowisku miały okazję porównać prymitywną mchu budowę z budową roślin nasiennych. Zaobserwowały różnice między systemami korzeniowymi: palowym i wiązkowym oraz budową liści pojedynczych i złożonych. Same sprawdziły wygląd podziemnych pędów - kłączy i cebul. Praktycznie sprawdziły poznaną z podręcznika wiedzę. Uczniowie wykonali szereg bardziej i mniej udanych rysunków, jak przystało na profesjonalnego biologa. Na łonie natury, wśród budzącej się do życia przyrody, trzy godziny lekcyjne minęły w oka mgnieniu. Dotlenieni i bogatsi w umiejetności piątoklasiści wrócili na dalsze lekcje w murach szkoły.

Małgorzata Światkowska

ZAJĘCIA W TERENIE