Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

RAJD PO WYSOCZYŹNIE ELBLĄSKIEJ

Dodano dnia: 17.04.2018

W sobotę 14 kwietnia grupka szóstoklasistów, którzy nie chcieli przesiedzieć pięknego, słonecznego i ciepłego dnia przed komputerem, czy telewizorem, wybrała się na pieszy rajd po Wysoczyźnie Elbląskiej. Głównym celem było Nadbrzeże - 42 Ogólnopolski Zlot Pamięci Narodowej, zorganizowany przez PTTK Odział Ziemi Elbląskiej. Najpierw autobusem nr 12 do Próchnika, potem już tylko "na nogach" polnymi drogami, przez łąki i lasy. Pogoda sprzyjała, było sucho, a i tak kto chciał, to znalazł trochę błota, by unurzać w nim nogi. Atrakji po drodze nie brakowało. Przy okazji, szóstoklasiści przypomnieli sobie krajobraz polodowcowy, doświadczyli jego ukształtowania. Poznali też wczesnowiosenne rośliny kwiatowe runa lasu bukowego: zawilce, złoć, miodunkę, ziarnopłon i kokorycz. Młodzież dowiedziała się o ciężkim losie ludzi przebywających podczas II wojny światowej w obozach koncentracyjnych Stuthoff i jego filii w Nadbrzeżu. Przed Pomnikiem Ofiar dzieci oddały hołd pomordowanym obozowiczom. Czas Zlotu, to praktyczne lekcje historii, patriotyzmu i przyrody. Była także chwila relaksu w stanicy wodnej, poczęstunek grochówką i ciastami - wypiekami Łęczan. Droga powrotna minęła szybko i miło w autokarze zapewnionym przez PTTK, w towarzystwie dzieci, i opiekunów z innych elbląskich szkół.

Małgorzata ŚwiatkowskaAutor: Izabela Pawełczak

RAJD PO WYSOCZYŹNIE ELBLĄSKIEJ

Licznik odwiedzin
2 0 1 0 8 2
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: sp1@iod24.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.