Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

XIV OTWARTY TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR DYREKTORA SP 1

Dodano dnia: 17.04.2018

13.04.2018r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Elblągu odbył się XIV OTWARTY TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR DYREKTORA SP1, turniej został zgłoszony do Polskiego Związku Szachowego i wpisany w cykl „100 turniejów na 100-lecie Odzyskania Niepodległości”. Na wstępie p. Grażyna Ciesielska powitała zawodników, przedstawiła przybyłych gości : najlepszego  zawodnika szachowego w Elblągu – Igora Janika , koordynatora projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole „ p. Andrzeja Gołotę, trenera szachowego p. Mariusza Ściwiarskiego, sędziego szachowego p. Bogdana Siwonia, p.Michała Missana –Radnego Miasta – absolwenta SP1 i sympatyka szachów. 
Z okazji 15-lecia szachów, zostali zaproszeni byli zawodnicy, sympatycy  i  zwolennicy  szachów w szkołach.
Przed turniejem na sali gry pojawił się  nauczyciel historii p. Wojciech Paczkowski  w przebraniu  i przygotowanym kąciku patriotycznym, przedstawił ciekawostki z życia  Józefa Piłsudskiego.
Czwórka zawodników pod kierunkiem p. Grażyny Ciesielskiej na szachownicy demonstracyjnej zaprezentowali pozycję Saavedry, odzwierciedlenie trudnej sytuacji Polski w latach 1914-1918.
Po pierwszej rundzie p. Irena Sokołowska omówiła 15-lecie szachów w SP1, pierwsze lata zabaw z szachami, turnieje wewnątrz świetlicowe, szkolne , międzyszkolne, nabywanie umiejętności szachowych, prowadzenie różnych form Edukacji szachowej. Podkreśliła, iż wzrost liczby zawodników szachowych przyczynił się założenia w 2014r Uczniowskiego Klubu Szachowego „SKOCZEK” Elbląg. Przedstawiła wypracowany przez lata roczny cykl imprez szachowych, udział w turniejach, miejskich, międzywojewódzkich oraz ogólnopolskich. 
Posumowaniem  było wręczenie statuetek dla Dyrektora SP1 p. Andrzeja Soi za propagowanie i motywowanie do działań Edukacji szachowej,  oraz Fundacji PRO-SCHOLAM za wspieranie finansowe a podziękowania w formie dyplomów dla Rodziców na medal, Trenera na Medal, Sędziego na Medal. 
Kilka dni przed turniejem (na korytarzu ) została przygotowana wystawa zdjęć przedstawiająca różne etapy, formy prowadzenia zawodów szachowych, wyjazdy szachistów na przestrzeni 15 lat. Natomiast w świetlicy szkolnej powstała galeria plac plastycznych, prac nagrodzonych lub wyróżnionych we wcześniej organizowanych konkursach szkolnych i międzyszkolnych o tematyce szachowej.
Między rundami chętni szachiści mieli możliwość zagrania symultany z Igorem Janikiem lub gry ozdobnymi szachami, szachami na trzy osoby.
Przed ogłoszeniem wyników świętowaliśmy jubileusz 15–lecia szachów w szkole- posypały się konfetti a słodki poczęstunek, to 2 duże torty z ozdobami szachowymi. 
Turniej rozgrywany był systemem  Szwajcarskim  na dystansie  6 rund, tempo gry: 10 min dla zawodnika, oceniany był zgodnie z Kodeksem Szachowym indywidualnie i drużynowo. Sędzią głównym była  Grażyna Ciesielska sędziami pomocniczymi Irena Sokołowska, Bogdan Siwoń, Mariusz Ściwiarski. 
Do zawodów przystąpiło 66 zawodników z  9  szkół podstawowych.
w kategorii chłopcy:
I miejsce   Żyhałko Konrad
II miejsce Trochimczuk Szymon
III miejsce Kleinszmidt Daniel 
w kategorii dziewczęta:
I miejsce Miros Martyna
II miejsce Świercz NikolaAutor: Izabela Pawełczak

XIV OTWARTY TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR DYREKTORA SP 1

Licznik odwiedzin
2 0 1 5 7 5
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: sp1@iod24.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.