Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

MUZYKA SMUTKU I RADOŚCI

Dodano dnia: 19.04.2018

Dzieci z klas młodszych uczestniczyły w kolejnym spotkaniu z muzykami z Agencji Artystycznej "Pozytywka". Tym razem motywem lekcji pt. "Muzyka smutku i radości"  były rytmy bluesa, jazzu i gospel. Dzieci miały możliwość zapoznania się z dźwiękiem i budową saksofonu oraz historią jego powstania. Usłyszały też kilka gatunków muzyki wywodzącej się z XIX i XX wieku ze Stanów Zjednoczonych Ameryki. W trakcie zajęć uczniowie poznali chrześcijańską muzykę obrzędową - gospel, która swój początek ma u kulturze czarnoskórych mieszkańców USA. Dzieci też posłuchały pięknych i wzruszających piosenek w rytmie bluesa. Tradycyjnie na koniec zajęć odbył się konkurs. Tym razem uczestniczyli w nim uczniowie klas pierwszych, a zwycięzcą został Wiktor Bieniek z klasy 1 a.

Urszula BazylczykAutor: Izabela Pawełczak

MUZYKA SMUTKU I RADOŚCI

Licznik odwiedzin
2 0 1 7 4 9
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: iod@ecuw.elblag.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.