MUZYKA SMUTKU I RADOŚCI

Dodano dnia: 19.04.2018

Dzieci z klas młodszych uczestniczyły w kolejnym spotkaniu z muzykami z Agencji Artystycznej "Pozytywka". Tym razem motywem lekcji pt. "Muzyka smutku i radości"  były rytmy bluesa, jazzu i gospel. Dzieci miały możliwość zapoznania się z dźwiękiem i budową saksofonu oraz historią jego powstania. Usłyszały też kilka gatunków muzyki wywodzącej się z XIX i XX wieku ze Stanów Zjednoczonych Ameryki. W trakcie zajęć uczniowie poznali chrześcijańską muzykę obrzędową - gospel, która swój początek ma u kulturze czarnoskórych mieszkańców USA. Dzieci też posłuchały pięknych i wzruszających piosenek w rytmie bluesa. Tradycyjnie na koniec zajęć odbył się konkurs. Tym razem uczestniczyli w nim uczniowie klas pierwszych, a zwycięzcą został Wiktor Bieniek z klasy 1 a.

Urszula Bazylczyk

MUZYKA SMUTKU I RADOŚCI