Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

O PRAWACH KOBIET I HERBATCE P. PIŁSUDSKIEGO

Dodano dnia: 19.04.2018

Kto z uczniów klasy 7 d wiedział do wczoraj że: Polska był jednym z pierwszych krajów w Europie, który przyznał prawa wyborcze kobietom (Polska w 1918, Szwajcaria w 1971), że Józef Piłsudski uwielbiał pić mocną herbatę stawiając pasjanse, że jego ukochana klacz Kasztanka miała córkę Merę, łudzącą do niej podobną, że ……. Te i inne ciekawe informacje uczniowie otrzymali w czasie zwiedzania wystawy ,,Ojcowie niepodległości”, zorganizowanej w elbląskim ratuszu z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Oprowadzającymi po wystawie byli - p. Dorota Popowska i p. Wojciech Paczkowski. Nad całością czuwał p. Ignacy Daszyński

 Autor: Izabela Pawełczak

WYSTAWA W ELBLĄSKIM RATUSZU

Licznik odwiedzin
2 0 0 3 9 5
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: sp1@iod24.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.