ZAJĘCIA EDUKACYJNE W SALI OGNIK

Dodano dnia: 24.04.2018

Dnia 24 kwietnia uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej uczestniczyli w zajęciach organizowanych przez Komendę Miejską Straży Pożarnej w specjalnie przygotowanej do tego sali edukacyjnej „Ognik”. Uczniowie dowiedzieli się więcej o zagrożeniach pożarowych w domu i szkole, o sposobie alarmowania służb ratowniczych,  o postępowaniu podczas pożaru oraz o zasadach ewakuacji.  Niewątpliwą atrakcją dla dzieci była możliwość zobaczenia symulowanego pożaru mieszkania z wykorzystaniem efektów specjalnych takich jak: światło, dym i dźwięk oraz zwiedzenia „spalonych” pomieszczeń mieszkania, gdzie uczniowie musieli znaleźć przyczynę powstania pożaru.  Spotkanie ze strażakiem było bardzo interesujące i z pewnością zostanie w pamięci uczniów na długo.

Katarzyna Zadroga-Mikulska

ZAJĘCIA EDUKACYJNE W SALI OGNIK