TAJEMNICZA ANTARKTYDA

Dodano dnia: 24.04.2018

23 kwietnia, z okazji Dnia Ziemi (obchodzonego na całym świecie 22.04) klasa 6d uczestniczyła w wykładzie "Tajemnicza Antarktyka", prowadzonym przez pracownika naukowego, doktora nauk przyrodniczych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Zaprosiło nas na to spotkanie III Liceum Ogólnokształcące w naszym mieście. Wprawdzie tylko 10 osób miało pierwotnie wziąć udział w tym naukowym wydarzeniu, ale silny pęd do wiedzy reszty szóstoklasistów otworzył im podwoje trzeciego ogólniaka. Bogato ilustrowany wykład zdjęciami z Antarktyki utrwalił, już poznane z lekcji przyrody, wiadomości o pustyniach lodowych i wniósł nowe, ciekawe treści. Nasi uczniowie mieli też okazję oswoić się z ewentualnie przyszłą szkołą.

Małgorzata Światkowska

TAJEMNICZA ANTARKTYDA