OPERA JAK Z BAJKI

Dodano dnia: 26.04.2018

Dnia 26.04.2018 r. dzieci ze świetlicy popołudniowej wybrały się na wycieczkę do Szkoły Muzycznej, gdzie uczestniczyły w koncercie edukacyjnym pt. „Opera jak z bajki”. Celem imprezy było spotkanie z muzyką klasyczną oraz przybliżenie świata opery w połączeniu ze światem baśni. Solistki z zespołu „Les Femmes” wraz  z pianistą Łukaszem Jankowskim oraz Elbląską Orkiestrą Kameralną pod batutą maestro Piotra Jemioła zaprosili publiczność w podróż przez niezwykły świat opery. W programie  znalazły się historie Kopciuszka, Jasia i Małgosi, rycerza walczącego ze smokiem. Koncert wzbudzał duże zainteresowanie tym bardziej, że dzieci brały czynny udział w tworzeniu przedstawienia .

Wanda Paul