Wyszukaj na stronie  
Jeste¶ tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

WYCIECZKA DO ZUO

Dodano dnia: 27.04.2018

25.04.2018r. klasa IVd, w ramach edukacji ekologicznej, uczestniczyła w wycieczce do Kadyn i Zakładu Utylizacji Odpadów w Elbl±gu. Nasza wycieczka zaczęła się od zwiedzania Zakładu Utylizacji Odpadów, podczas której dowiedzieli¶my się, co dzieje się z odpadami, które trafiaj± do pojemników na ¶mieci. Nie zdawali¶my sobie sprawy, jak duży jest to zakład. Zobaczyli¶my m.in.: centrum recyklingu tzw. pszok, kopiec bioenergetyczny, sortownię, kompostownię, magazyn odpadów niebezpiecznych, plac odpadów budowlanych i wielkogabarytowych i składowisko odpadów. Przeszli¶my ¶cieżkę edukacyjn±, z której dowiedzieli¶my się, co to jest biogaz, jak się go wytwarza i jakie ma zastosowanie a także jak dużym zagrożeniem dla ¶rodowiska s± dzikie wysypiska ¶mieci. Skorzystali¶my też z wagi i okazało się, że „nasza klasa” waży 680 kg!!! Po zwiedzeniu zakładu uczestniczyli¶my w zajęciach, podczas których obejrzeli¶my film ukazuj±cy proces recyklingu, bajkę o „Gagatkach Odpadkach” a także segregowali¶my odpady w formie zabawy z magnesami. Następnym punktem programu było zwiedzanie Kadyn, gdzie na własne oczy zobaczyli¶my jeden z najstarszych pomników przyrody w Polsce „D±b Bażyńskiego” a także bawili¶my się na plaży nad Zalewem Wi¶lanym.

Beata Gawkowska
 Autor: Izabela Pawełczak

WYCIECZKA DO ZUO

Licznik odwiedzin
2 0 6 9 8 1
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbl±g

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: iod@ecuw.elblag.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie s± prawnie strzeżone i bez zgody nie mog± być wykorzystywane.