Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

KROPLA DRĄŻY SKAŁĘ

Dodano dnia: 07.05.2018

24 kwietnia, we wtorek po południu odbył się w naszej szkole międzyszkolny konkurs o charakterze przyrodniczym po nazwą "Kropla drąży skałę". Zaprosiliśmy do udziału cztery szkoły podstawowe nr: 6, 12, 18 i 25. Konkurs był skierowany do uczniów klas siódmych, 4-osobowych ekip z każdej szkoły i odbył się w ramach obchodów Dnia Ziemi. Młodzież rozwiązywała zadania jednakowej treści dla wszystkich szkół, które zostały tak skonstruowane oraz powiązane ze sobą, by uczniowie, rozwiązując je po kolei, dotarli do celu. Ekipy z zaproszonych szkół, w osobnych salach szkolnych, równocześnie, rywalizowały ze sobą w konkursie typu Escape Room. Uczniowie musieli najpierw odszukać właściwą kopertę z zadaniem, następnie poprawnie je rozwiązać, ponieważ tylko właściwa odpowiedź dawała szansę na znalezienie kolejnej koperty. Błędne rozumowanie doprowadzało siódmoklasistów do mylnych kopert, wtedy tracili cenny czas. Zwycięzcami zostali ci, którzy najszybciej udzielili prawidłowych odpowiedzi znajdując na koniec klucz do drzwi i wychodząc z klasy. Najlepszymi okazali się uczniowie z SP-12, których nagrodziliśmy kartami podarunkowymi do EMPiK-u. Kolejni reprezentanci szkół otrzymali nagrody książkowe, lektury, np. Szatan z siódmej klasy Kornela Makuszyńskiego. 
Taka niecodzienna forma konkursu bardzo podobała się wszystkim, uczniom i nauczycielom - ich opiekunom. Rozwiązywaniu zadań towarzyszył dreszczyk emocji. Wiadomo było, że liczy się czas, szybkość myślenia, poprawnego rozumowania i szukania kopert. Najciekawszym okazało się wykonanie doświadczenia chemicznego, w wyniku którego balon został napełniony dwutlenkiem węgla. Poza tym uczniowie rozwiązywali krzyżówkę przyrodniczą, zadania matematyczne i kartę pracy z biologii, wyznaczali kierunek za pomocą kompasu oraz posługiwali się atlasem geograficznym, osiągając cel - wyjście z sali. Oczywiście, każdej ekipie siódmoklasistów patronował jeden nauczyciel z naszej szkoły, czuwając nad prawidłowym przebiegiem konkursu.

Małgorzata światkowska   Autor: Izabela Pawełczak

Licznik odwiedzin
2 0 1 3 8 1
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: sp1@iod24.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.