Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

VI SZKOLNY FESTIWAL NAUKI

Dodano dnia: 07.05.2018

W środę, 25 kwietnia odbył się już VI Szkolny Festiwal Nauki. Prawie 90 uczniów z klas 4 - 7 prezentowało w sali gimnastycznej różne doświadczenia z zakresu fizyki i chemii. Poszczególne klasy obserwowały te eksperymenty i poznawały prawa nimi rządzące, a nauczyciele oceniali profesjonalizm wykonawców. Na trzy godziny lekcyjne sala gimnastyczna zamieniła się w wielkie laboratorium fizyko-chemiczne. Zaproszony gość - p. Krzysztof Błaszczak, konsultant chemii w Warmińsko - Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu podziwiał pomysłowość, przygotowanie i prezentacje uczniów. Maksymalnie ocenił eksperymenty wielu dzieci, zwracając szczególną uwagę na profesjonalne podejście do tematu. Nagrody rzeczowe - zestawy do domowych doświadczeń otrzymali: Filip Zajączkowski i Michał Migoń z kl. 7a za eksperymenty z suchym lodem oraz Weronika Bogusłowicz i Alicja Rezmer z kl. 4a za doświadczenia chemiczne. Aż 30 dzieci otrzymało certyfikaty "Uczeń - naukowiec" uprawniające do wzięcia udziału w Festiwalu Nauki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu. Wszyscy uczniowie prezentujący swe doświadczenia podczas szkolnego festiwalu zostali nagrodzeni dyplomami oraz ocenami celującymi z przyrody (kl. 4-6) lub chemii - kl. 7. 
Cieszy fakt, że dzieci tak chętnie uczestniczą w dodatkowych formach nauki, nie szczędząc czasu i energii na przygotowania. Warunkiem uczestnictwa w festiwalu był bowiem nie tylko pokaz eksperymentu, ale także naukowe wytłumaczenie zaistniałego procesu. Dzieci świetnie sobie poradziły z naukową stroną prezentacji. Należy im się pochwała, ponieważ ideą tego festiwalu jest całkowita samodzielność i inwencja twórcza uczniów. Dziękujemy rodzicom dzieci i młodzieży, którzy zapewne wspierali swe pociechy nie tylko emocjonalnie, ale w wielu wypadkach też finansowo (niektórzy uczniowie sprowadzili różne chemikalia ze sklepów internetowych).

Małgorzata światkowskaAutor: Izabela Pawełczak

VI SZKOLNY FESTIWAL NAUKI

Licznik odwiedzin
2 0 1 4 7 2
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: sp1@iod24.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.