MAJOWE ŚWIĘTA

Dodano dnia: 07.05.2018

W naszej szkole uroczyście obchodziliśmy święta majowe: 1 Maja - Święto Pracy, obchodzone nie tylko w Polsce, ale na całym świecie, 2 Maja - Święto Flagi RP, święto czci polskie barwy narodowe oraz 3 Maja - rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja Rzeczpospolitej Obojga Narodów, która była pierwszą konstytucją w nowożytnej Europie, drugą po amerykańskiej na świecie. Już w dwa dni po uchwaleniu Konstytucji przez Sejm Wielki (1788-1792) - 3 maja uznano za święto narodowe, które później z powodu niewoli kraju zostało zawieszone. Od 1990 roku 3 Maja znów jest oficjalnym świętem państwowym.
Wszystkim tym wydarzeniom poświęcony był słowno - muzyczny spektakl, przygotowany przez uczniów z klasy VII a wraz z paniami Ireną Skibiak, Anną Brejdak i Danutą Włodarczyk. W kalejdoskopowym skrócie, uczniowie przeprowadzili nas przez karty i obrazy historii Polski, które musimy znać i pamiętać oraz pielęgnować.

Anna Brejdak, Irena Skibiak, Danuta Włodarczyk

MAJOWE ŚWIĘTA