Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

ŚWIETLICOWE KODOWANIE W KWIETNIU

Dodano dnia: 08.05.2018

W świetlicy szkolnej nadal wykonujemy zadania z ogólnopolskiego programu „Uczymy dzieci programować”, którego jesteśmy uczestnikami. W ostatnim miesiącu szukaliśmy drogi do wiosny tworząc kody w zespołach, uwzględniając podane warunki w zadaniach, wybieraliśmy najbardziej optymalne rozwiązanie. Kolejne zadanie związane było z porami roku – z kolorowych kubeczków tworzyliśmy schematy, na planszy „słonko” ćwiczyliśmy orientację przestrzenną, skupienie i utrwalaliśmy wiadomości dotyczące pór roku. Następne zadanie dotyczyło ochrony środowiska – segregowaliśmy śmieci kierując się ich rodzajem, tworzyliśmy kod prowadzący do właściwych kontenerów. Ostatnie zadanie związane było z Dniem Ziemi – układaliśmy sudoku, które nie było łatwym zadaniem oraz szukaliśmy błędu w kodzie i dokonywaliśmy jego korekty pamiętając, że każdy z nas tworząc kod może popełnić błąd, a odnalezienie go nie zawsze jest proste.  Dodatkowo układaliśmy wieże z kolorowych kubeczków, graliśmy w „Kółko i krzyżyk” i „Sudoku kubeczkowe”. Bawiliśmy się w zabawę „Słonko zaszło”, „Kto szybszy”, „Kubek postaw, kubek zabierz”. Wykonując poszczególne zadania ćwiczyliśmy umiejętność współpracy w grupie, logiczne myślenie, koncentrację uwagi, rozwijaliśmy orientację przestrzenną i kreatywność. Bardzo podobają nam się zajęcia z off-linowego kodowania!

Edyta SierżęgaAutor: Izabela Pawełczak

ŚWIETLICOWE KODOWANIE W KWIETNIU

Licznik odwiedzin
2 0 1 4 3 0
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: sp1@iod24.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.