ODWIEDZAMY NASZYCH PRZYJACIÓŁ Z WĘGIER

Dodano dnia: 10.05.2018

W ramach realizowanego w Szkole Podstawowej Nr 1 w Elblągu programu ERASMUS+ „Wychowanie do tolerancji przez tolerancję” w dniach 21.05.2018 – 27.05.2018r. dzieci z klasy 7c wraz z opiekunami odwiedzili  partnerską szkołę w Szob na Węgrzech.
Podczas pobytu brali udział w licznych spotkaniach i wycieczkach m. in.:
• do Budapesztu, której celem było zapoznanie uczestników z historią oporu antystalinowskiego narodu polskiego i węgierskiego w kontekście wydarzeń związanych z powstaniem poznańskim i węgierskim w 1956 roku;
• do Esztergomu (zwiedzanie wzgórza katedralnego), poznanie historii początków chrześcijaństwa Państwa Węgierskiego;
• do Wyszehradu (zwiedzanie zamku) lekcja historii dotycząca budowania pozytywnych relacji między narodami Europy na przestrzeni dziejów .
• do Vac, Szentendre.
Uczniowie brali również udział w zajęciach warsztatowych dotyczących tolerancji w szkole w miejscowości Szob, na Węgrzech.
Wyjazd był pełen pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń!  Teraz wszyscy z niecierpliwością czekają  na następne spotkanie, które odbędzie się w naszej szkole!

Justna Morawska

ODWIEDZAMY NASZYCH PRZYJACIÓŁ Z WĘGIER