Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

OBCHODY 73 ROCZNICY WYZWOLENIA OBOZU STUTTHOF

Dodano dnia: 10.05.2018

9.05.18 poczet sztandarowy naszej szkoły brał udział w miejskich obchodach 73 rocznicy wyzwolenia obozu KL Stutthof. Uroczystość odbywała się przy obelisku upamiętniającym elbląskie podobozy pracy KL Stutthof istniejące w naszym mieście w czasie wojny. Impreza stała się również okazją do oddania czci więźniom obozu pochodzącym z terenu Słowacji i Węgier. Był to element realizacji projektu unijnego jaki prowadzi nasza szkoła z węgierską szkołą w miejscowości Szob i projektem jaki był realizowany ze słowacką szkołą w miejscowością Salka. Była to forma podziękowania za opiekę przez uczniów tamtejszej szkoły nad grobami polskich żołnierzy z okresu II wojny światowej spoczywających na tamtejszym cmentarzu. 

Wojciech Paczkowski

 Autor: Izabela Pawełczak

OBCHODY 73 ROCZNICY WYZWOLENIA OBOZU STUTTHOF

Licznik odwiedzin
2 0 1 7 8 9
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: iod@ecuw.elblag.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.