BARDZO DZIKI ZACHÓD

Dodano dnia: 21.05.2018

Dnia 14 maja 2018 po raz kolejny dzieci z klas I - III spotkały się  z muzykami Agencji Artystycznej "Pozytywka" z Olsztyna. Tym razem tematem audycji muzycznej pt." Bardzo dziki Zachód" była muzyka country. Dzieci mogły poznać budowę i brzmienie banjo, gitary, harmonijki ustnej. Muzyka country powstała w pierwszym dziesięcioleciu XX wieku z ballad kowbojskich i traperskich, śpiewanych przez wędrownych grajków. Utwory country to dynamiczne piosenki oparte na schemacie rockandrollowym lub liryczne ballady opowiadające o życiu zwykłych ludzi. Na zakończenie zajęć odbył się konkurs. Tym razem zwycięzcą została uczennica klasy III e Zuzanna Szydłowska.

Serdecznie gratulujemy!

Urszula Bazylczyk