FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ

Dodano dnia: 21.05.2018

16 maja 2018r. w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych odbył się ENGLISH SONG CONTEST – FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas : IV a i VI a.  Uczennice klasy IV a, Wiktoria Król i Aleksandra Szczepańska zaśpiewały piosenkę  ‘Titanium’ i  zajęły I miejsce w swojej grupie wiekowej ex aequo z zespołem reprezentującym Zespół Szkół Muzycznych. Naszym dziewczętom towarzyszyły koleżanki z klasy, które zaprezentowały piękny taniec związany z piosenką oraz wykonane przez siebie plakaty niosące przesłanie. W kategorii klas VI – I miejsce zdobył  Karol Baranowski z piosenką ‘ Tell me why’, którego na scenie również wspomagały koleżanki z klasy z  plakatami.
Patronat nad imprezą objęli: Regent College Examination Centre, SP 12 oraz Zespół Szkół Muzycznych. Zadaniem uczestników było wykazanie się znajomością piosenki w języku angielskim, a także zaprezentowanie  treści piosenki w przygotowanej formie plastycznej ( plakaty, obrazki, mała scenografia) lub wizualnej ( ubiór i rekwizyty).
Serdecznie gratulujemy naszym wykonawcom talentu wokalnego, a także umiejętności językowych, które były niezbędne, by odnieść taki sukces !

Jolanta Jędrzejewska

FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ