Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

Z WIZYTĄ U ŚW. WOJCIECHA

Dodano dnia: 23.05.2018

21.05 grupa 16 uczniów z klas 6-tych i 7-mych ze Szkolnego Koła ,,Caritas” i Klubu Historyczno-Turystycznego im. Św. Wojciecha wyruszyła na rajd rowerowy do Świętego Gaju. Pogoda dopisała, dystans prawie 30 km pokonaliśmy w trzy godziny. Po zakwaterowaniu e Domu Pielgrzyma dzieci realizowały zajęcia o różnym charakterze, których tematem wiodącym była postać św. Wojciecha. Święty Gaj jest historycznym miejscem jego męczeńskiej śmierci w roku 997. Pierwszy dzień zakończyliśmy ogniskiem i mszą świętą, odprawioną specjalnie dla naszej grupy o 23-ciej. Drugi dzień upłynął przy wspólnym śniadaniu, przygotowaniu do drogi i w końcu powrocie do ,,Kochanej 1-ki”. Maskotką wyprawy była laleczka ,,Odblaszczek”, która ma przypominać o konieczności jazdy na rowerze w kamizelce odblaskowej. W opinii dzieci i nas opiekunów, rajd był wyjątkowo udany i wymaga powtórzenia w przyszłym roku.

Iwona Wiertel, Wojciech PaczkowskiAutor: Izabela Pawełczak

Z WIZYTĄ U ŚW. WOJCIECHA

Licznik odwiedzin
2 0 1 7 6 4
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: iod@ecuw.elblag.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.