DASH I DOT ZWIEDZAJĄ ELBLĄSKĄ STARÓWKĘ

Dodano dnia: 28.05.2018

- Już koniec? Było świetnie! Możemy przyjść jeszcze raz?! - to słowa uczniów klasy IV b tuż po zajęciach, które odbyły się w Bibliotece Pedagogicznej.

Lekcja polskiego i informatyki w jednym miała miejsce podczas czwartkowego poranka (24 maja) w murach Biblioteki Pedagogicznej w Elblągu. Podczas zajęć warsztatowych uczniowie klasy IV b mieli okazję utrwalić wiedzę na temat zabytków elbląskiej starówki, a jednocześnie zaprogramować pracę robotów, które zostały wysłane na spacer uliczkami Starego Miasta.
Roboty Dash i Dot szybko zyskały sympatię dzieci, a lekcja programowania okazała się prosta i przyjemna. Umiejętności związane z planowaniem i logicznym myśleniem bardzo się tu przydały, a śledzenie trasy wycieczki małego robota przyniosło wiele satysfakcji.

Iwona Ratajczyk - Zyśk

DASH I DOT ZWIEDZAJĄ ELBLĄSKĄ STARÓWKĘ