CUDZE CHWALICIE SWEGO NIE ZNACIE

Dodano dnia: 28.05.2018

W dniu 25 maja w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy Geograficznej o Polsce „Cudze chwalicie swego nie znacie”.
W konkursie wzięło udział 12 uczniów z czterech klas siódmych. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat Polski w czterech kategoriach: środowisko przyrodnicze Polski, ludność i urbanizacja w Polsce, rolnictwo, przemysł i usługi w Polsce oraz zanieczyszczenie i ochrona środowiska w Polsce.
 Konkurs podzielony był na dwa etapy. W pierwszym etapie każdy z uczestników napisał test. W drugim etapie uczniowie z poszczególnych klas pracowali zespołowo.
W ramach drugiego etapu odbyły się następujące konkurencje: koło fortuny, krzyżówka, zadania z mapą i układanka.
A oto wyniki z pierwszego i drugiego etapu:
I miejsce- klasa VIIA
II miejsce- klasa VIIC