Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

PRZEDSZKOLAKI GRAJĄ W SZACHY W JEDYNCE

Dodano dnia: 28.05.2018

25 maja w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 1 gościliśmy przedszkolaków w elbląskich przedszkoli niepublicznych: BALONIK , WIKI, MAŁY GENIUSZ i BAJKA. 
55 dziewczynek i chłopców w wieku od 5 do 7 lat  zagrało w SZACHOLANDII- Mistrzostwach Przedszkolaków Warmii i Mazur w Szachach Szybkich „Niepodległa”. Turniej ten został rozegrany jako półfinał Mistrzostw w ramach akcji Polskiego Związku Szachowego „100 Turniejów na 100-lecie Odzyskania Niepodległości”. Organizatorami turnieju byli: Fundacja „Szalony Krasnolud” z Olsztyna, UKS Skoczek Elbląg oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Elblągu.
Sędziami rundowymi  po raz pierwszy byli zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Skoczek Elbląg: Lidia Czarnecka, Szymon Trochimczuk, Konrad Żyhałko, Aleksander Asenhajmer, Jakub Szwarc, Dominik Politański i Paweł Morawski. 
Przedszkolaki zagrały turniej szachowy według przepisów szachów szybkich. Główną nagrodą będzie wyjazd pierwszej dziesiątki 16 czerwca na turniej do Olsztyna gdzie zmierzą się finaliści z Kwidzyna, Olsztyna i Elbląga. 

1. Jussis Wojciech Przedszkole Wiki
2. Weber Jan Przedszkole Wiki
3. Bartosińska Maja  Przedszkole Mały Geniusz
4. Ratajczyk Blanka Przedszkole Wiki
5. Kubera Marcel Przedszkole Mały Geniusz
6. Kotulska Marika Przedszkole Mały Geniusz
7. Pastuszka Adam Przedszkole Mały Geniusz
8. Maliszewska Wiktoria Przedszkole Wiki
9. Konopko Antoni Przedszkole Wiki
10. Tomaszewicz Mateusz Przedszkole Wiki

W Szacholandii zwycięzcami były wszystkie dzieci, gdyż pięknie grały i dzielnie walczyły. Wszyscy młodzi szachiści otrzymali złote medale, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. W trakcie przerw pomiędzy rundami przedszkolaki wyklejały flagę Polski, bawiły się i rysowały. 
Gratulujemy przedszkolakom!
Trzymamy kciuki za młodych adeptów królewskiej gry 16 czerwca!

 Grażyna Ciesielska i Irena SokołowskaAutor: Izabela Pawełczak

SZACHOLANDIA

Licznik odwiedzin
2 0 1 3 8 7
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: sp1@iod24.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.