WIZYTA PRZYJACIÓŁ Z WĘGIER

Dodano dnia: 29.05.2018

Naszą szkołę odwiedzili uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Szob na Węgrzech. Wizyta odbyła się w ramach projektu „Wychowanie do tolerancji przez tolerancję” realizowanego w programie „Erasmus +”. Nasi goście zostali serdecznie powitani przez Dyrekcję szkoły, a następnie obejrzeli pokaz tańca nowoczesnego zespołu „Destinantion” działającego przy Uczniowskim Klubie Tańca Sportowego w Elblągu. Po zakończeniu ekscytującego pani Wioleta Stecyk – instruktorka tańca zaprosiła naszych gości do wspólnej nauki krótkiej choreografii do popularnej muzyki.
Po wspaniałej zabawie goście udali się na skosztowanie potraw prezentujących tradycje różnych krajów i regionów, takich jak: sernik wiedeński, pierogi ruskie, kołduny, kluski śląskie czy kiszka ziemniaczana.
Następną atrakcją przygotowaną dla naszych gości była lekcja historii pt.„Dwa totalitaryzmy”, którą przeprowadził w języku angielskim pan Szymon Paczkowski.
Kolejnym punktem spotkania było rysowanie kredą na szkolnym boisku symbolu tolerancji, który dla uczniów obu szkół jest najbardziej charakterystyczny.
Ostatnim etapem wizyty było zwiedzanie Starego Miasta i jego najbardziej znanych zabytków.
Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom uczniowie obu zaprzyjaźnionych szkół na zawsze zapamiętają, czym jest tolerancja, wzajemny szacunek i otwartość na drugiego człowieka. Będą te wartości przekazywać swoim kolegom i koleżankom oraz wcielać w swoim dorosłym życiu.
Przed nami kolejne dni warsztatowe, które kończą się 30 maja 2018 roku Festynem Rodzinnym.

Dorota Popowska

WIZYTA PRZYJACIÓŁ Z WĘGIER