Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

MAJOWE KODOWANIE W ŚWIETLICY

Dodano dnia: 04.06.2018

Trwając w programie „Uczymy dzieci programować” wykonaliśmy kolejne zadania. Pierwszym z nich było kodowanie flagi Polski za pomocą kolorowych kubeczków. Każde pole na macie było określane za pomocą barw i kształtów znajdujących się na osiach a nie jak zawsze za pomocą liter i cyfr. Naszą flagę kodowaliśmy również w generatorze kodów. Następne zajęcia z kodowania było związane z poszerzaniem wiedzy  na temat Polski. Na przygotowanej mapie zaznaczaliśmy największe miasta, rzeki, góry. Rysowaliśmy obrazki kojarzące się z daną miejscowością, a później wędrowaliśmy po Polsce według kodów przygotowanych wcześniej przez grupy. Kolejne zajęcia związane były z wiosennymi zabawami z symetrią. Uczniowie na macie do kodowania odwzorowywali układy kubeczków według podanych wzorów, a następnie dokładali symetryczną część do ułożonego obrazka. Ostatnie nasze zadanie polegało na zaprogramowaniu godzina po godzinie idealnego Dnia Dziecka. Każde dziecko miało możliwość narysowania w pustych kołach co chciałoby robić lub co dostać  w tym wyjątkowym dniu. Z obrazków stworzyliśmy zegary. Każdy obrazek odpowiadał jednej godzinie na zegarze. Podczas zajęć nie zabrakło budowania konstrukcji z kolorowych kubeczków oraz kodowania kolorowych obrazków. Zajęcia z kodowania rozwijają umiejętność pracy zespołowej, logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, kształcą orientację przestrzenną, poszerzają wiadomości na różne tematy, a szczególnie zapewniają wspólną zabawę!

Edyta Sierżęga
 Autor: Izabela Pawełczak

MAJOWE KODOWANIE W ŚWIETLICY

Licznik odwiedzin
2 0 1 0 4 8
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: sp1@iod24.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.