Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

WYCIECZKA DO ZOO

Dodano dnia: 07.06.2018

25 maja 2018r. uczniowie klasy Ic uczestniczyli w wycieczce do Ogrodu Zoologicznego w Gdańsku Oliwie. Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, zapoznanie z warunkami życia zwierząt mieszkających w zoo oraz kształtowanie umiejętności grzecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.
Wycieczka rozpoczęła się przejazdem „Kolejką Retro” po oliwskim zoo. W trakcie jazdy kolejką dzieci słuchały informacji i ciekawostek o zwierzętach, które przekazywał im pan przewodnik. Przyglądanie się zachowaniu egzotycznych zwierząt budziło wśród dzieci wiele emocji. Dzieci zapoznały się z wieloma gatunkami zwierząt pochodzących z różnych sfer klimatycznych świata. Szczególnie podobały się śmieszne małpki, olbrzymie słonie, wysokie żyrafy i groźne krokodyle. Dużym zainteresowaniem cieszyło się karmienie kóz. 
Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również ciekawą lekcją przyrody. 
Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. 
Na koniec dzieci mogły skorzystać z placu zabaw na terenie ogrodu. Część dzieci relaksowała się przy rozwiązywaniu krzyżówek i kolorowaniu.
W drodze powrotnej dzieci zjadły posiłek w McDonalds.
Mimo zmęczenia i upału dzieciom dopisywały humory, wzajemnie dzieliły się wrażeniami. 

Lucyna Stańczak
 Autor: Izabela Pawełczak

WYCIECZKA DO ZOO

Licznik odwiedzin
2 1 4 0 9 9
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: iod@ecuw.elblag.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.