FESTIWAL KREATYWNOŚCI

Dodano dnia: 18.06.2018

W środę nasi uczniowie wzięli aktywny udział w Festiwalu Kreatywności w CSE Światowid. 4 grupy z klas 5d, 6a i 6d na wyznaczonych stoiskach eksperymentowały, wywołując swymi efektami duże zainteresowanie i podziw. Na Kreatywnej Scenie prezentowali się zaś nasi artyści: piosenkarze, tancerze i aktorka, wykonując nawet piosenkę w języku francuskim (Karol Baranowski), taniec chearleaderek (Wiktoria z 5d - Mistrzyni Polski) i nowoczesny, graniczący z gimnastyką akrobatyczną (Antosia z 6a). Dziewczynki z klasy 5d po raz pierwszy wystąpiły na profesjonalnej estradzie. Julka z Nikolą pięknie zaśpiewały m.in. "Na raz, na dwa" M. Jeżowskiej, a Milena deklamowała wiersz K.I. Gałczyńskiego "Strasna zaba". Wszyscy godnie reprezentowali szkołę, bo gdzie, jak gdzie, ale w SP-1 w Elblągu naukowców i artystów nie brakuje!
Dzięki temu, że prezentowaliśmy się na różnych płaszczyznach w Światowidzie, to kilka klas mogło uczestniczyć w ciekawych zajęciach, warsztatach: z robotyki (5d), tworzenia mydełek żelowych (6d), animacji poklatkowej (6a), fizyczno-magicznych (5b) oraz pokazach naukowych z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie (7a).

Małgorzata Światkowska

FESTIWAL KREATYWNOŚCI