WYCIECZKA KLASY VI A DO GDYNI

Dodano dnia: 21.06.2018

19 czerwca klasa VIa wybrała się do Gdyni przywitać lato.Odwiedziliśmy Skwer Kościuszki z przecudnym widokiem na Zatokę Gdańską,podziwialiśmy wspaniałe jachty w Nabrzeżu Jachtowym,Błyskawicę i Dar Pomorza.Próbowaliśmy słodkości na jakie pozwala lato(lody dla ochłody:),kupilismy trochę pamiątek,a póżniej odjechalismy do Muzeum Emigracji.Mieszczące się w Dworcu Morskim,nie tak znane jak inne muzea Trójmiasta dostarczyło nam wielu niezapomnianych wrażeń.Mogliśmy prześledzić losy polskich emigrantów od Wielkiej Emigracji do czasów współczesnych,Zobaczyć jak wyglądał pokład słynnego Batorego,którym ogromne ilości Polaków odpływało z Nabrzeża Francuzkiego przy Dworcu Morskim.ciekawa historia w nowoczesnym,także multimedialnym wydaniu.Polecamy wszystkim.Po tej wizycie z żalem opuściliśmy uroczą Gdynię,ale smutek nie trwał długo,bo przecież przed nami WAKACJE:)

Elzbieta Paczkowska

WYCIECZKA KLASY VI A DO GDYNI