WYŚLIJ KARTKĘ DO POWSTAŃCA

Dodano dnia: 26.09.2018

Uczniowie naszej szkoły włączyli się do szczytnej akcji "Wyślij kartkę do powstańca". Dzięki informacjom zamieszczonym na Elblag.Net większość kartek adresowana była do dwóch żyjących w Elblągu dawnych powstańców warszawskich: ks. infułata Mieczysława Józefczyka, ps."Miecz" i por. Jerzego Kwietniewskiego, ps. "Siwy". Kartki wysyłane były w formie tradycyjnej i za pomocą internetu. Akcja spotkała się z żywym zainteresowaniem uczniów a forma realizacji przybierała czasami kształt nietypowej lekcji historii i patriotyzmu. Trudno oszacować ile w efekcie adresaci odbiorą kartek z naszej szkoły ale ich ilość będzie zapewne pokaźna. Dzisiejsze wypisywanie kartek miało specjalną oprawę. Akcję w ramach przedmiotu historia prowadziły p. Grażyna Ciesielska i Edyta Leśniowska oraz p. Wojciech Paczkowski. Życzymy Wam, nasi bohaterowie, wielu lat w szczęściu i zdrowiu.

Wojciech Paczkowski

WYŚLIJ KARTKĘ DO POWSTAŃCA