Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

CIEKAWA LEKCJA HIGIENY JAMY USTNEJ

Dodano dnia: 22.01.2014

Wiemy, jak ważna jest profilaktyka i higiena jamy ustnej w celu zapewnienia zdrowego uzębienia i ogólnie dobrego stanu zdrowia. Dlatego już  u najmłodszych  dzieci zaczynamy ją stosować. W dniach 13,14 i 21 stycznia dzieci z klasy I c, Id i III d odwiedziły  gabinet  stomatologiczny w Policealnej Szkole „Medyk” w Elblągu.  Panie higienistki stomatologiczne zaprezentowały pokaz multimedialny na temat środków do czyszczenia jamy ustnej i zwróciły uwagę na zdrową dietę. Na dużym modelu zębów  omówiły sposób prawidłowego ich szczotkowania. Dzieci pod fachowym okiem pań umyły zęby. Obejrzały także  sprzęt stomatologiczny oraz miały okazję zobaczyć swoje uzębienie na monitorze, co wywołało u nich wiele radości. Na zakończenie wizyty  uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy „Ładnego Uśmiechu”.Autor: Izabela Pawełczak

LEKCJA HIGIENY JAMY USTNEJ

Licznik odwiedzin
1 6 5 1 8 2
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: sp1@iod24.pl


Mam 6 lat

Bip
Bip
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.