CIEKAWA LEKCJA HIGIENY JAMY USTNEJ

Dodano dnia: 22.01.2014

Wiemy, jak ważna jest profilaktyka i higiena jamy ustnej w celu zapewnienia zdrowego uzębienia i ogólnie dobrego stanu zdrowia. Dlatego już  u najmłodszych  dzieci zaczynamy ją stosować. W dniach 13,14 i 21 stycznia dzieci z klasy I c, Id i III d odwiedziły  gabinet  stomatologiczny w Policealnej Szkole „Medyk” w Elblągu.  Panie higienistki stomatologiczne zaprezentowały pokaz multimedialny na temat środków do czyszczenia jamy ustnej i zwróciły uwagę na zdrową dietę. Na dużym modelu zębów  omówiły sposób prawidłowego ich szczotkowania. Dzieci pod fachowym okiem pań umyły zęby. Obejrzały także  sprzęt stomatologiczny oraz miały okazję zobaczyć swoje uzębienie na monitorze, co wywołało u nich wiele radości. Na zakończenie wizyty  uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy „Ładnego Uśmiechu”.

LEKCJA HIGIENY JAMY USTNEJ