Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW W SP1

Dodano dnia: 03.10.2018

26 września obchodzony był Europejski Dzień Języków. Jego głównym celem jest uświadamianie korzyści płynących z uczenia się języków obcych, podkreślenie ich roli i znaczenia w naszym życiu, a także zachęcanie do przełamywania barier językowych i kształtowanie postawy szacunku wobec innych kultur. W związku z tym w ubiegłym tygodniu w naszej szkole zorganizowano szereg atrakcji dla uczniów, a Europejski Dzień Języków świętowaliśmy przez kilka dni! Gabinety językowe i korytarz zostały przystrojone w plakaty informujące o tym dniu, flagi państw europejskich oraz prace uczniów poświęcone państwom europejskim.
Uczniowie zostali obdarowani "Kartami językowymi od cichego przyjaciela", dzięki którym mogliśmy dowiedzieć się jak powiedzieć "Cześć", "Dzień dobry", "Miłego dnia" itp. w różnych językach. Kolorowe karty rozdawane były podczas przerw. Dodatkową atrakcją związaną z tymi "fiszkami" była słodka niespodzianka – cukierki dla każdego, kto otrzymał kartę językową ze stempelkiem. 
Nauczyciele zadbali również, by lekcje poświęcone były tematyce związanej z uczeniem się języków obcych – uczniowie mogli między innymi doskonalić swoje umiejętności językowe poprzez powtarzanie trudnych do wymówienia łamańców językowych (tongue twisters) w języku angielskim. 
Poza tym, aby promować różnorodność językową, uczennice klasy 5e  rysowały kredą flagi europejskie na boisku szkolnym. Kolejną atrakcją był konkurs "Co wiesz o Europie?", w którym uczniowie klas V mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności dotyczące państw europejskich.
Udało nam się wyłonić wielu "Mistrzów Europy":
W klasie 5a zostali nimi: Kacper Hejman i Karol Stromski ex aequo z Aleksandrą Szczepańską, Dominiką Kosiorek i Martyną Jaskuła.
W klasie 5b są to: Maksymilian Orłowski, Sergiusz Sułkowski i Maciej Jędrzejewski.
W klasie 5c – grupa 1 – Miłosz Duda, Alexander Mieczkowski, Jakub Ziółkowski i Kamil Maciejczyk,
W grupie mieszanej – klasa 5c, 5d – Damian Achramowicz, Kamil Lenda i Filip Świercz.
W klasie 5d – 1 grupa – Gabrysia Stępkowska, Jakub Michałowski i Nikodem Sowa.
W klasie 5e – grupa dziewcząt – Wiktoria Lach, Wiktoria Szefler i Klaudia Tomasik.
W klasie 5e – grupa chłopców – Marcel Żmijewski, Marcel Wadecki i Kacper Jeżewski.
Miłośnicy języka niemieckiego wzięli udział konkursie DACHL-LÄNDER sprawdzającym wiedzę na temat krajów obszaru niemieckojęzycznego. W konkursowe szranki stanęło 14 uczniów z klas VIII. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością faktów dotyczących krajów niemieckojęzycznych. Oto najlepsi z nich:
Dominika Sielicka, kl. 8a, Filip Silwanowicz, kl. 8a, Patrycja Golder, kl. 8b, Kajetan Zalewski, kl. 8a, Karolina Paszkiewicz, kl. 8a, Szymon Muttka, kl. 8c oraz Wiktoria Wasielewska z kl. 8b. 
W części plastycznej tego konkursu udział wzięło 36 uczniów z klas V – VIII wykazując się nie tylko zdolnościami artystycznymi, ale także wiedzą związaną z osobliwościami krajów niemieckojęzycznych.


Europejski Dzień Języków Obcych uważamy za udany, dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i chęć zabawy oraz gratulujemy posiadanej wiedzy i umiejętności!


Nauczyciele  języków obcychAutor: Anna Radkiewicz

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW W SP1

Licznik odwiedzin
2 0 1 9 5 7
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: iod@ecuw.elblag.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.