NA TORUŃ NADSZEDŁ CZAS

Dodano dnia: 08.10.2018

5 października uczniowie klasy V c i V e wraz z opiekunami - paniami Danutą Włodarczyk, Edytą Leśnikowską i Irminą Mączkowską odwiedzili miasto Kopernika i piernika.
Z pośród wielu atrakcji turystycznych wybraliśmy Dom Legend Toruńskich, Muzeum Żywego Piernika oraz zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem.
W Domu Legend przenieśliśmy się w świat magicznych opowieści o mieście i jego historii. Z kolei w Muzeum Piernika uczestniczyliśmy w procesie powstawania tych smakowitych wypieków. Jesienna, słoneczna pogoda sprzyjała natomiast spacerom ulicami starówki i podziwianiu zabytków miasta. Przywieźliśmy do Elbląga różne pamiątki i bardzo miłe wspomnienia z miasta, którego odwiedzane miejsca wpisane są na Listę Kulturowego Dziedzictwa UNESCO.

NA TORUŃ NADSZEDŁ CZAS