DNI PAPIESKIE

Dodano dnia: 10.10.2018

10 października 2018 r. w naszej szkole świętowaliśmy Dni Papieskie. Zgromadzeni na apelu szkolnym młodsi uczniowie mogli zapoznać się a starsi przypomnieć najważniejsze wydarzenia rodziny Wojtyłów: ich miłość, zainteresowania, ogromną wiarę ale także Ich cierpienia. Uczniowie kl. VI D , którzy występowali w apelu, ukazali Karola przyszłego papieża, jako ministranta, piłkarza, pilnego i najlepszego ucznia; Jego miłość do Boga i Maryi, zafascynowanie górami, zamiłowanie do teatru, życie w Krakowie, kapłaństwo i drogę do Watykanu. Uczniowie kl. V B, przygotowani przez p. Iwonę Wiertel, pięknie zaśpiewali piosenkę „Lolek” i „Barka”. Wszystkim występującym uczniom gratulujemy Ich wielkiego zaangażowania.

Ewa Chrostowska

DNI PAPIESKIE