Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

PONOWNIE PO POWIŚLU ŚLADAMI PLEBISCYTU 1920 ROKU

Dodano dnia: 14.10.2018

Tym razem była to wyprawa historyczna z klasą 7 d i p. Anną Zagrodnik. Zaczęliśmy ją od złożenia znicza pod pomnikiem upamiętniającym zabitych w 1832 powstańców listopadowych w miejscowości Fiszewo. Potem trasa przebiegała utartym szlakiem, czyli:
Malbork, Biała Góra, Sztum, Czernin. Prawdziwa niespodzianka czekała na nas w Waplewie. Po zwiedzaniu w towarzystwie p. Macieja Kraińskiego pałacu w Waplewie, zostaliśmy przedstawieni p. Izabelli Sierakowskiej-Tomaszewskiej, wnuczce ostatnich, przedwojennych właścicieli Waplewa, Heleny i Stanisława Sierakowskich. P. Izabella ciepło się z nami przywitała i podarowała nam miły, pamiątkowy wpis do książki. Taka gratka zdarza się może raz na całe życie. Do następnej wyprawy!

Wojciech PaczkowskiAutor: Anna Radkiewicz

PONOWNIE PO POWIŚLU ŚLADAMI PLEBISCYTU 1920 ROKU

Licznik odwiedzin
1 7 5 7 7 2
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: sp1@iod24.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.