OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY  - WARSZTATY W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH

Dodano dnia: 22.10.2018

„Bądź architektem swojego szczęścia” – tak brzmi hasło przewodnie Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. OTK to coroczne działanie mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego – wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery. Adresatami i docelowymi odbiorcami są wszyscy potrzebujący wsparcia w planowaniu dalszej ścieżki edukacyjno – zawodowej.
W ramach OTK nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach chemiczno – laboratoryjnych pt.: „Sam zbadam to co zjadam”. Uczniowie klasy 8a odwiedzili Zespół Szkół Technicznych w Elblągu i pod okiem starszych kolegów z klasy o profilu Technik analityk z innowacją medyczno – farmaceutyczną przeprowadzali doświadczenia chemiczne w laboratorium szkolnym. Nasi ósmoklasiści mogli przekonać się jak wyglądają zajęcia w laboratorium, z czym wiąże się nauka w klasie o profilu Technik analityk, a także jak dokładnym, ostrożnym i cierpliwym trzeba być podczas przeprowadzania doświadczeń chemicznych. Na koniec dziewczęta z 8a uczestniczące w warsztatach otrzymały prezenty – własnej roboty kosmetyki do twarzy.
Serdecznie dziękujemy za ciekawe spotkanie!

Jolanta Jędrzejewska

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY - WARSZTATY W ZST