III TURNIEJ SZACHOWY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Dodano dnia: 29.10.2018

27 października 2018, w Szkole Podstawowej nr1 w Elblągu odbył się III  Turniej Szachowy  dla Dzieci i Młodzieży z Okazji Święta Niepodległości o Puchar Warmińsko- Mazurskiego Kuratora Oświaty.
Organizatorami turnieju w Elblągu byli: Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1, Uczniowski Klub Sportowy „Skoczek” Elbląg.
Zawody rozgrywane były systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund dla grupy przedszkola, 7 rund w grupach: klasy I – IV,  V – VIII, Gimnazja + Ponadpodstawowe. Tempo gry: 10 minut dla zawodnika na rozegranie partii, natomiast dla dwóch najstarszych grup tempo wynosiło 10’ + 5” wg aktualnych przepisów FIDE i kodeksu szachowego  PZSzach.
Do turnieju zgłosiło się 102 zawodników z Olsztyna, Ostródy, Braniewa, Ornety, Zwierzna i Elbląga.
Z okazji 100 – lecia Odzyskania Niepodległości zawodnicy otrzymali przy wejściu na turniej przypinkę w narodowych barwach oraz na uroczystości otwarcia uczeń SP1 Karol Baranowski zaśpiewał dwie pieśni patriotyczne.
Sędziami turnieju byli:
Sędzia główny- Mirosław Orłowski i sędziowie w poszczególnych grupach: Grażyna Ciesielska, Mariusz Ściwiarski, Paweł Klimiuk.
Wyniki w poszczególnych grupach przedstawiają się następująco:

PRZEDSZKOLA

I      Rydzewski Marcel
II     Stasiorowski Marcel
III    Nowaczyk  Artur

Przedstawiciele Warmińsko- Mazurskiego Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Delegatura w Elblągu- starszy wizytator Dorota Szepczyńska, wizytator Renata Perlińska oraz sędziowie wręczyli puchary i dyplomy dla najlepszych zawodników, w każdej z wymienionych grup, w kategorii dziewcząt i chłopców oraz  dyplomy dla wszystkich zawodników za uczestnictwo w turnieju. Miłym akcentem były nagrody, upominki, słodki poczęstunek dla uczestników, rodziców i opiekunów, od sponsorów współpracujących ze Szkołą Podstawową nr 1 i  działającą przy szkole Fundacją „Pro-Scholam”.
W trakcie przerw zawodnicy mogli zrelaksować się w sali zabaw, zagrać w szachy na trzy osoby, szachy plenerowe, grę „Złapmy lwa” czy pokolorować szachowe kolorowanki.
Dla obecnych na turnieju nauczycieli, pracowników szkoły, sędziów, sędziów pomocniczych, wolontariuszy, należą się podziękowania za przebieg turnieju, sprawną rejestrację zawodników, sędziowanie, przygotowanie  sal do gry, do odpoczynku, przygotowanie i prowadzenie kawiarenki dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów czy rodziców.
Zawodnicy czuli się bezpiecznie, dobrze poinformowani, dopisały humory i rywalizacja sportowa.

Koordynator turnieju Irena Sokołowska

III TURNIEJ SZACHOWY