Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

III TURNIEJ SZACHOWY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Dodano dnia: 29.10.2018

27 października 2018, w Szkole Podstawowej nr1 w Elblągu odbył się III  Turniej Szachowy  dla Dzieci i Młodzieży z Okazji Święta Niepodległości o Puchar Warmińsko- Mazurskiego Kuratora Oświaty.
Organizatorami turnieju w Elblągu byli: Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1, Uczniowski Klub Sportowy „Skoczek” Elbląg.  
Zawody rozgrywane były systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund dla grupy przedszkola, 7 rund w grupach: klasy I – IV,  V – VIII, Gimnazja + Ponadpodstawowe. Tempo gry: 10 minut dla zawodnika na rozegranie partii, natomiast dla dwóch najstarszych grup tempo wynosiło 10’ + 5” wg aktualnych przepisów FIDE i kodeksu szachowego  PZSzach. 
Do turnieju zgłosiło się 102 zawodników z Olsztyna, Ostródy, Braniewa, Ornety, Zwierzna i Elbląga. 
Z okazji 100 – lecia Odzyskania Niepodległości zawodnicy otrzymali przy wejściu na turniej przypinkę w narodowych barwach oraz na uroczystości otwarcia uczeń SP1 Karol Baranowski zaśpiewał dwie pieśni patriotyczne. 
Sędziami turnieju byli:
Sędzia główny- Mirosław Orłowski i sędziowie w poszczególnych grupach: Grażyna Ciesielska, Mariusz Ściwiarski, Paweł Klimiuk.
Wyniki w poszczególnych grupach przedstawiają się następująco: 

PRZEDSZKOLA
Kategoria dziewczęta
I     Turoń Weronika 
II    Dąbrowska Kornelia
III   Sutkowska Natalia
Kategoria chłopców
I    Jussis  Wojciech
II   Kryger  Filip
III  Korkuć Dawid 

KLASY  I  -  IV
Kategoria dziewczęta
I     Rydzewska Daniela
II    Stachowicz Zuzia
III   Kieruj Alicja
Kategoria chłopców
I     Malewski Szymon 
II    Sutkowski Mateusz
III   Burgrgraff Kacper

KLASY  V - VIII
Kategoria dziewczęta
I      Maślewska Anna
II     Świercz Nikola 
III    Miros Martyna 
Kategoria chłopców
I     Żyhałko Konrad
II    Trochimczuk Szymon
III   Duda Miłosz

GIMNAZJA + PONADPODSTAWOWE
Kategoria dziewczęta
I      Libura Julianna
II     Szpuga Aneta
III    -
Kategoria chłopców
I      Rydzewski Marcel
II     Stasiorowski Marcel 
III    Nowaczyk  Artur

Przedstawiciele Warmińsko- Mazurskiego Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Delegatura w Elblągu- starszy wizytator Dorota Szepczyńska, wizytator Renata Perlińska oraz sędziowie wręczyli puchary i dyplomy dla najlepszych zawodników, w każdej z wymienionych grup, w kategorii dziewcząt i chłopców oraz  dyplomy dla wszystkich zawodników za uczestnictwo w turnieju. Miłym akcentem były nagrody, upominki, słodki poczęstunek dla uczestników, rodziców i opiekunów, od sponsorów współpracujących ze Szkołą Podstawową nr 1 i  działającą przy szkole Fundacją „Pro-Scholam”.
W trakcie przerw zawodnicy mogli zrelaksować się w sali zabaw, zagrać w szachy na trzy osoby, szachy plenerowe, grę „Złapmy lwa” czy pokolorować szachowe kolorowanki.
Dla obecnych na turnieju nauczycieli, pracowników szkoły, sędziów, sędziów pomocniczych, wolontariuszy, należą się podziękowania za przebieg turnieju, sprawną rejestrację zawodników, sędziowanie, przygotowanie  sal do gry, do odpoczynku, przygotowanie i prowadzenie kawiarenki dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów czy rodziców.
Zawodnicy czuli się bezpiecznie, dobrze poinformowani, dopisały humory i rywalizacja sportowa.      

Koordynator turnieju Irena Sokołowska 



Autor: Anna Radkiewicz

III TURNIEJ SZACHOWY

Licznik odwiedzin
1 6 5 1 8 8
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: sp1@iod24.pl


Mam 6 lat

Bip
Bip
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.