WYCIECZKA EDUKACYJNA DO OLSZTYNA

Dodano dnia: 08.11.2018

W poniedziałek 5 listopada uczniowie klas szóstych byli na wycieczce edukacyjnej w Olsztynie.  W czasie seansu w Planetarium odbyli podróż po planetach układu słonecznego. Szczególnie podobał się wszystkim deszcz meteorytów i spadające gwiazdy. Następnie udali się na lekcję optyki, gdzie mogli zobaczyć, jak wygląda załamanie i rozszczepienie światła.
Atrakcją był również spacer po olsztyńskiej starówce. Tu pani Małgorzata Światkowska opowiedziała o historii miasta, a przy pomniku Mikołaja Kopernika o jego związku z Olsztynem. Była to okazja zarówno do zobaczenia ciekawych zjawisk otaczającego nas świata, jak również przybliżenia miejsc naszej Ojczyzny.

WYCIECZKA EDUKACYJNA DO OLSZTYNA