SPOTKANIE AUTORSKIE Z PODRÓŻNIKIEM ALEKSANDREM DOBĄ

Dodano dnia: 08.11.2018

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PODRÓŻNIKIEM ALEKSANDREM DOBĄ- w ramach cyklu spotkań podróżniczych "Moje podróże małe i duże" (w ramach NPRCz - Priorytet 3)

6 listopada 2018 r. odbyły się dwa spotkania z kajakarzem, parolotniarzem, spadochroniarzem - Aleksandrem Dobą, który zaraził swoją energią wszystkich uczestników.
W spotkaniach wzięli udział uczniowie z klas V, VI, VII, VIII, którzy z ogromnym zaciekawieniem słuchali opowieści o trzech wyprawach transatlantyckich, a potem zadawali pytania. Podróżnik także zaprezentował książki opisujące jego biografię i przeżycia po dwóch wyprawach oceanicznych. Po prezentacji chętnie składał autografy i pozował do zdjęć z klasami i pojedynczymi uczestnikami spotkań.
Atrakcją pierwszego spotkania było odczytanie wiersza "Dla Gabi" (małżonki Aleksandra Doby) autorstwa Pani Iwony Piątkowskiej. "No bo, bez Pani - cóż to za Doba? Nikomu wtedy się nie spodoba!".
Na drugiej godzinie Olek otrzymał medal za cierpliwość i wytrwałość w przeciwstawianiu się żonie Gabi w połowie trzeciej wyprawy transatlantyckiej. Aleksander Doba ucieszył się z obu niespodzianek, ale najbardziej z medalu.
Dwa plakaty z autografem Olka Doby zostaną wystawione podczas najbliższej aukcji WOŚP w szkole.

Magdalena Korba-Bronicka
Barbara Olszewska