Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

SADZIMY DĄB PAMIĘCI NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

Dodano dnia: 12.11.2018

Nasza szkoła włączyła się do szczytnej akcji sadzenia dębów, poświęconych bohaterom zmagań o odzyskanie przez Polskę niepodległość. Nasz dąb, czcił będzie pamięć generała brygady Wilhelma Orlika-Rückemanna. Był on żołnierzem legionów, w szeregach których walczył o wolną Polskę. W niepodległej Polsce dowodził siłami Korpusu Ochrony Pogranicza. We wrześniu 1939 roku, dowodzone przez niego jednostki, bohatersko walczyły na wschodzie kraju z sowieckim agresorem. Odniosły min. zwycięstwo w bitwie pod Szackiem. Po wojnie generał Rückemann do Polski nie wrócił, zmarł w 1986 roku na emigracji w Kanadzie. Niech pamięć o panu generalnie i poświęcone mu drzewo, będzie elementem tradycji naszej szkoły. Autor: Anna Radkiewicz

SADZIMY DĄB PAMIĘCI NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

Licznik odwiedzin
2 0 1 9 5 6
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: iod@ecuw.elblag.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.