Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

STO LAT POLSKO

Dodano dnia: 13.11.2018

W ramach cyklu zajęć „Muzyka dla Ucha Malucha” dzieci ze świetlicy popołudniowej oraz klasy 2c wybrały się do Szkoły Muzycznej na koncert „100 lat Polsko” z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Spotkanie rozpoczęło się wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego przy akompaniamencie Elbląskiej Orkiestry Kameralnej oraz śpiewie Dziecięcego Chóru Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu pod batutą Marty Drózdy-Kulkowskiej. Wysłuchaliśmy pieśni patriotycznych, nie zabrakło też polskich tańców narodowych, w świat których przenieśliśmy się dzięki Zespołowi Pieśni i Tańca „Malbork”. 
Dzieci aktywnie uczestniczyły w koncercie  - śpiewały pieśni patriotyczne, uczyły się podstawowych kroków krakowiaka. Dzieci mogły posłuchać tego, co w rodzimej muzyce najwartościowsze i co stanowi o kulturalnej sile polskości. 

Wanda Paul, Katarzyna Zadroga-Mikulska, Lucyna StańczakAutor: Anna Radkiewicz

STO LAT POLSKO

Licznik odwiedzin
2 0 1 2 6 7
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: sp1@iod24.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.