Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

KOLEJNA WYPRAWA NA POWIŚLE

Dodano dnia: 14.11.2018

Kolejną klasą, która wyruszyła na Powiśle trasą związaną z plebiscytem 1920 roku, była tym razem 8 b pod opieką p. Wojciecha Paczkowskiego i p. Sławomira Rutkiewicza. Znany z poprzednich opisów szlak, został uzupełniony o miejscowość Ramzy Małe. Znajduje się tu dawny dwór należący do rodziny Donimirskich, zasłużonych działaczy polonijnych na terenie Powiśla. Gościł w nim min. znany polski pisarz i reportażysta Melchior Wańkowicz, zbierając materiały do jednej ze swoich znanych książek- "Na tropach Smętka”. Zwieńczeniem wycieczki był piękny pałac w Waplewie z jego Muzeum Tradycji Szlacheckiej.Autor: Anna Radkiewicz

KOLEJNA WYPRAWA NA POWIŚLE

Licznik odwiedzin
2 0 0 9 9 0
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: sp1@iod24.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.